Główne korzyści z zastosowania okien drewnianych

23/01/2018 Okna drewniane

W przypadku okien mamy obecnie na rynku kilka różnych rozwiązań. Jednym z nich są okna drewniane, które znów wracają do łask i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Profile z drewna w bardzo wielu przypadkach okazują się znacznie lepszym rozwiązaniem niż standardowe i często stosowane “plastiki”, czyli okna wykonane z PCV.

Specyfika nowoczesnych okien drewnianych

Okna drewniane przede wszystkim cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników tradycyjnych rozwiązań budowlanych. Wiele osób przyznaje, że PCV nie jest w stanie zapewnić takiego efektu wizualnego jak drewno. Ta kwestia jest jednak dość indywidualna i zależy od osobistych preferencji i upodobań. Warto więc skupić się przede wszystkim na najważniejszych właściwościach i parametrach drewna.

Przede wszystkim jest to tworzywo, które cechuje się dobrą sztywnością, dlatego też można z niego produkować różne rodzaje okien, nawet o stosunkowo dużych gabarytach, co nie zawsze jest możliwe w przypadku PCV. Co więcej, drewno nie jest podatne na promieniowanie słoneczne, nie odbarwia się i nie rozszerza, co jest bardzo ważne w przypadku profili okiennych. Drewno oczywiście wymaga odpowiedniej impregnacji fabrycznej, ale dzięki temu nie tylko przez długi czas zachowuje swoje właściwości, ale nawet jest w stanie oprzeć się płomieniom podczas ewentualnego pożaru, co w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo całego obiektu. Co więcej, ramy okienne z drewna znacznie trudniej ulegają zabrudzeniu w porównaniu z PCV.

Dodać również należy, że okna drewniane to również wiele różnorodnych możliwości pod kątem wizualnym. Mogą mieć różny kształt, a nawet bywają poddawane różnorakim procesom obróbki, takim jak malowanie, lakierowanie, szczotkowanie, a nawet rzeźbienie. Zapewniają dobrą szczelność oraz świetnie wygłuszają wszelkie odgłosy dobiegające z zewnątrz. Jeśli istnieje taka konieczność, nadają się do uzbrojenia antywłamaniowego. Są estetyczne, świetnie komponują się z innymi drewnianymi elementami budynku, a także wykonanymi z innych materiałów, np. kamienia.


Reklama
advertisement
centor

  • veka
  • wisniowski
  • portos
  • fakro
  • normstahl
  • euroa
  • centor